fbpx

Długoterminowe zwolnienie lekarskie a wymiana kasy

Obowiązek wystawiania paragonów mają wszystkie salony fryzjersko-kosmetyczne, już od pierwszej usługi. Jesteśmy jedną z niewielu branż, która nie może stosować limitu 20.000 zł zwolnienia z ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Co w przypadku osób przebywających na długoterminowym zwolnieniu lekarskim?

Tylko 1 na 300 czytających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj naszą pracę

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł inna kwota

i odbierz materiał w podziękowaniu.

Kliknij, aby pobrać rabat na zakup kasy online

Pobierz Rabat

Nie mam jeszcze kasy fiskalnej online a przebywam na długoterminowym zwolnieniu lekarskim

Przedsiębiorcy z branży beauty, którzy przeszli z jakiegoś zdrowotnego powodu na długoterminowe zwolnienie lekarskie nie oferują w tym czasie usług kosmetycznych czy fryzjerskich. W związku z tym, nie pracują. Skoro nie pracują, nie robią obrotu. Bez obrotu, nie muszą wystawiać paragonu od niczego. Dlatego osoby, które przebywają na długim zwolnieniu lekarskim np. kobiety na urlopie macierzyńskim, osoby poważnie chore, mogą zakupić kasę fiskalną przed wystawieniem pierwszego paragonu po powrocie do pracy.

Jeśli prowadzisz działalność sama, a przebywasz na zwolnieniu zdrowotnym, możesz zawiesić działalność. Dopiero planując odwieszenie działalności powinnaś zakupić kasę online, Wtedy musisz ja zafiskalizować maksymalnie pierwszego dnia po odwieszeniu działalności. Bardzo dobrą wiadomością jest jeszcze kwestia ulgi na zakup urządzenia, która nadal Ci przysługuje. Jeśli odwiesisz działalność, możesz nadal uzyskać zwrot nawet do 700 zł z urzędu skarbowego.

Przeczytaj także

Pamiętaj, że zwrot do 700 zł z urzędu skarbowego przysługuje Ci wtedy, gdy dokonasz fiskalizacji w terminie. Jedynym zabezpieczeniem jest tutaj pisemna indywidualna zgoda urzędu skarbowego na odroczenie terminu fiskalizacji online ze względu na ważny interes podatnika.

Pamiętaj, że zawieszenie działalności, może skutkować koniecznością zwrotu części środków z Tarczy 9.0 obejmującej salony fryzjersko-kosmetyczne.

Jeśli przebywasz na długoterminowym urlopie zdrowotnym pamiętaj, że nie musisz wymieniać starej kasy na nową, ale w pewnych okolicznościach możesz utracić prawo do 700-złotowego zwrotu. Jednocześnie miej na uwadze, że po 1 lipca 2021r. nie możesz już korzystać z kasy starego typu!

Mam już kasę fiskalną online ale jestem też na długoterminowym urlopie zdrowotnym

Jeśli zakupiłaś już kasę fiskalną online i w międzyczasie przeszłaś na urlop (macierzyński, chorobowy) to możesz te kasę zamknąć. Skoro przebywasz na długoterminowym urlopie nie prowadzisz sprzedaży. W związku z tym możesz wyłączyć kasę online. Ważne jednak, abyś pamiętała o przekazaniu wszystkich niezbędnych dokumentów do CRK zgodnie z harmonogramem. Kasa samodzielnie wysyła raporty fiskalne dobowe, paragony fiskalne, paragony fiskalne anulowane, a także faktury i faktury anulowane. Jeśli wszystkie z tych wymienionych dokumentów zostały prawidłowo wysłane, możesz śmiało wyłączyć kasę. Oczywiście są dwa podstawowe warunki:

  • w trakcie urlopu nie możesz prowadzić żadnej sprzedaży,
  • musisz zawiesić działalność

Życzymy Ci dużo zdrowia!

TAGI

Komentarze

Zobacz także

Porównanie kas fiskalnych online. Poradnik zakupowy dla salonów fryzjersko-kosmetycznych

Publikacja: 29.04.2021

Poradnik kas fiskalnych online dla branży beauty. Sprawdź najważniejsze cechy kas i dowiedz się na co zwracać uwagę przy zakupie. Porównanie najpopularniejszych kas różnych marek, parametrów technicznych oraz rabatów. UdostępnijTweetujUdostępnij

Posnet – kasa fiskalna online – Rabat

Publikacja: 29.04.2021

Kasa POSNET ERGO ONLINE WI-FI jest najprostszym i najpopularniejszym urządzeniem na rynku. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Posnet przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy. UdostępnijTweetujUdostępnij

Novitus – kasa fiskalna online – Rabat

Publikacja: 29.04.2021

Kasa fiskalna online NOVITUS NANO ONLINE Wi-Fi – czyli najpopularniejszy model Novitusa. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Novitus przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy.   UdostępnijTweetujUdostępnij

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza otrzymasz powiadomienia o nowych materiałach, które dla Ciebie w tym momencie przygotowujemy.

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.
Dziękujemy za zapis. Miło nam być z Tobą w kontakcie :)