fbpx

Zamknięcie starej kasy fiskalnej

Za kilka dni każdy salon kosmetyczny i fryzjerski będzie musiał pracować na kasie fiskalnej online. Pamiętaj, że na wymianę masz czas do 30 czerwca 2021r. Należy nie tylko zakupić odpowiadającą swoim potrzebom kasę online, ale także zakończyć pracę na starej kasie fiskalnej. Co więc zrobić, aby zamknąć starą kasę fiskalną, aby móc pracować na nowej kasie online?

Temat wymiany kasy fiskalnej na kasę fiskalną online, wielokrotnie pojawiał się choćby na Grupie Wsparcia Beauty Razem. Musisz ją zakupić i rozpocząć pracę nie później niż 1 lipca 2021. Pytanie nasuwające się na myśl brzmi: „Co mam zrobić ze starą kasą fiskalną?”. Poniżej rozwieję Twoje wątpliwości.

Tylko 1 na 300 czytających wspiera Beauty Razem finansowo.
Wesprzyj naszą pracę

25 zł 50 zł 100 zł 200 zł inna kwota

i odbierz materiał w podziękowaniu.

Kliknij, aby pobrać rabat na zakup kasy online

Pobierz Rabat

ZAREJESTRUJ KASĘ FISNALNĄ ONLINE

Nie ulega wątpliwości, że aby móc pracować na nowej kasie, musisz ją najpierw zarejestrować. Jeżeli już ją zakupisz i zanim oczywiście zaczniesz z niej korzystać, z pomocą serwisanta dokonasz fiskalizacji. Jest to ważne, ponieważ fiskalizacja zagwarantuje przesyłanie danych między kasą a CRK – Centralnym Repozytorium Kas. Dzięki fiskalizacji, która dokonywana jest automatycznie, kasa fiskalna online zostaje automatycznie zgłoszona do naczelnika urzędu skarbowego.

Pamiętaj, że za zakup kasy fiskalnej online możesz ubiegać się nawet o 700 zł zwrotu z urzędu skarbowego! 

Przeczytaj także

WYREJESTRUJ STARĄ KASĘ FISKALNĄ

Jeżeli zarejestrowałaś już kasę fiskalną online teraz czas na wyrejestrowanie poprzedniej, na której pracowałaś. W celu wyrejestrowania starej kasy fiskalnej udaj się do urzędu skarbowego. Zanim jednak to zrobisz:

  • wystaw raport dobowy (czyli dokument podsumowujący cały dzień sprzedaży)
  • wystaw raport miesięczny (wyłącznie, gdy korzystasz z kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii).

Zrób to w ostatnim dniu korzystania z kasy, po zamknięciu sprzedaży.

POMOC SERWISANTA W ZAMKNIĘCIU KASY

Do dalszych etapów zamykania kasy potrzebne będzie wsparcie serwisanta. Przy jego pomocy odczytasz zawartość pamięci kasy fiskalnej. Odczyt pamięci kasy to nic innego jak wystawienie raportu fiskalnego rozliczeniowego lub łącznego raportu fiskalnego rozliczeniowego.

Powinnaś przygotować protokół z odczytu pamięci kasy fiskalnej, zrobisz to z pomocą serwisanta.

Ostatnim etapem będzie złożenie raportu fiskalnego, protokołu oraz wniosku o wyrejestrowaniu kasy z ewidencji kas do urzędu skarbowego. Masz na to 5 dni od momentu przygotowania tych dokumentów.

Uwaga: Większość serwisantów zamknięcie może załatwić od „A” do „Z” i jest to usługa płatna.

Co, gdy serwisant nie może odczytać pamięci kasy?

Może się wydarzyć, że serwisant nie będzie w stanie odczytać pamięci kasy, ale wtedy przekazuje tę kasę do serwisu głównego. Ten, odczytuje pamięć i przygotowuje protokół. Wtedy jest wysyłany w ciągu 3 dni od jego przygotowania, do urzędu skarbowego, właśnie przez serwis główny. Ty dostaniesz kopię.

Może się wydarzyć i tak, że serwis główny nie odczyta pamięci kasy. Wtedy przygotowuje protokół, w którym dokładnie opisuje przyczyny powstałej sytuacji. Na wysłanie protokołu, serwis główny ma również 3 dni od jego przygotowania. Oczywiście otrzymujesz kopię, a drugą otrzymuje Prezes Głównego Urzędu Miar.

WNIOSEK O WYREJESTROWANIE KASY Z EWIDENCJI KAS

Udaj się do naczelnika urzędu skarbowego, u którego rejestrowałaś kasę i tam złóż wniosek o wyrejestrowanie kasy. Pamiętaj, aby razem z nim złożyć także raport rozliczeniowy oraz protokół z odczytu pamięci. We wniosku nie uwzględnij:

  • swoje dane,
  • numery kasy fiskalnej (unikatowy, fabryczny, ewidencyjny),
  • datę fiskalizacji,
  • miejsce instalacji kasy,
  • powód wyrejestrowania kasy.

Teraz możesz już śmiało pracować na swojej nowej kasie fiskalnej online. Powodzenia!

TAGI

Komentarze

Zobacz także

Porównanie kas fiskalnych online. Poradnik zakupowy dla salonów fryzjersko-kosmetycznych

Publikacja: 29.04.2021

Poradnik kas fiskalnych online dla branży beauty. Sprawdź najważniejsze cechy kas i dowiedz się na co zwracać uwagę przy zakupie. Porównanie najpopularniejszych kas różnych marek, parametrów technicznych oraz rabatów. UdostępnijTweetujUdostępnij

Posnet – kasa fiskalna online – Rabat

Publikacja: 29.04.2021

Kasa POSNET ERGO ONLINE WI-FI jest najprostszym i najpopularniejszym urządzeniem na rynku. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Posnet przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy. UdostępnijTweetujUdostępnij

Novitus – kasa fiskalna online – Rabat

Publikacja: 29.04.2021

Kasa fiskalna online NOVITUS NANO ONLINE Wi-Fi – czyli najpopularniejszy model Novitusa. Jak zachwalają tę kasę fiskalną online producenci a jakie są opinie w branży beauty? Zobacz specyfikację techniczną, a gdy ją wybierzesz, kup kasę Novitus przez Beauty Rabaty taniej na wyłączność dla Grupy.   UdostępnijTweetujUdostępnij

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego newslettera. Jako pierwsza otrzymasz powiadomienia o nowych materiałach, które dla Ciebie w tym momencie przygotowujemy.

Coś poszło nie tak. Spróbuj raz jeszcze.
Dziękujemy za zapis. Miło nam być z Tobą w kontakcie :)